SNK Evropští demokraté - Fungující stát, Kvalitní život, Prosperující společnost
< Zpět / Regiony / Krajské organizace / Praha / Náš program
Pokračujte prosím výběrem sekce:

Volební program Strany zelených a Evropských demokratů pro Prahu

září 2010


Strana zelených a Evropští demokraté, kteří dnes mají v zastupitelstvu hlavního města Prahy 14 % hlasů, vidí dál než na jedno volební období. Všechno naše úsilí míří k cíli, ze kterého budou mít prospěch děti, dospělí i senioři, rodiny i jednotlivci. Nejen zdraví a bohatí, ale i méně majetní a hendikepovaní. Usilujeme o to, aby byla Praha městem přátelským, bez bariér, arogantních politiků a úředníků. Chceme, aby byla Praha městem, kde počet aut a heren klesá a počet stromů, laviček, vodních fontán, zeleninových trhů a drobných krámků roste. Naší vizí je metropole, kde se korupce neskrývá v každé druhé veřejné zakázce a kde radní nakládají s našimi veřejnými prostředky rozumně, nekradou a neplýtvají. Usilujeme o rychlou, tichou a pohodlnou veřejnou dopravu, která bude pro cestující lepší volbou než automobil. Prosazujeme kvalitní a dostupnou síť škol, školek a sociálních služeb.

Praha si po letech vlády developerů, kmotrů a mafiánů potřebuje vydechnout. Čeká na nové vize, čeká na směr, který ji dostane do společnosti nejvyspělejších a nejpříjemnějších evropských velkoměst.

Máme plán pro lepší Prahu, v níž budou chtít žít také naše děti i vnuci.


Program ve zkratce


  • Více zeleně v ulicích i ve vnitroblocích, nové lesy a louky na předměstí. Méně rušivého hluku, prachu a světla pro příjemnější život Pražanů. To je zelený plán pro naše město.
  • Tichá, čistá a levná veřejná doprava bez bariér na prvním místě. Městská železnice jako nový způsob cestování po městě. Cyklisté a chodci jsou v Praze vítáni. Revoluce v parkovacích zónách. Silnice, které budou pomáhat a ne škodit.
  • Konec zástavby zelených ploch. Hlavní městský architekt jako záruka zdravého rozvoje města. Ohleduplnost všech staveb k lidem i přírodě. Citlivá obnova pražských sídlišť. Dialog o dalším rozvoji města s odborníky a občany.
  • Úspěšný recept na korupci – co není ze zákona tajné, to je veřejné. Odpovědné investice, ne bezúčelné zadlužování. Už nikdy průšvih typu Opencard. O závažných věcech budete rozhodovat v referendu. Zastupitelé a radní budou mluvit tak, abyste jim rozuměli. Konec starých i noVVých mafiánů na radnicích.
  • Bezpečí Pražanů ohlídají policisté, ne černí šerifové. Více strážníků v ulicích, pěšky nebo na kole. Policisté, kteří skutečně pomáhají. Stop pro herny a kasina v našem městě.
  • Místní ekonomika – malé obchůdky, farmářská tržiště a více života ve městě. Otevřenost a poctivost při rozdělování obecních peněz. Podpora pro vysoké školy, vědu a výzkum. Nový život výstavnictví v Holešovicích i Letňanech.
  • Školy jako živá centra vzdělávání pro malé i velké. Podpora pro talentované, pomoc pro znevýhodněné. Tolerance a respekt k odlišnostem. Obnova míst pro zdravý pohyb dětí a mládeže.
  • Dostupná zdravotní a sociální péče v centru i mimo něj. Azylové domy a střediska pro rodiny v krizi v každém obvodu. Programy pro osoby bez přístřeší včetně psychologické pomoci a nabídky veřejných prací. Odpovědná péče o seniory i o umírající.
  • Praha jako sociálně pestré město bez vyloučených ghett pro bohaté nebo chudé. Podpora nájemního bydlení. Výstavba sociálních bytů pro mladé rodiny či seniory. Živé centrum města plné obchodů, kultury a služeb nejen pro turisty, ale i pro Pražany.
  • Rozvoj Prahy, který neuškodí historickým památkám. Dnes zanedbané oblasti města jako naděje pro vznik nových originálních čtvrtí. Granty zavedeným umělcům i nováčkům. Městské pozemky pro nová muzea, galerie a knihovny.
Plný program ke stažení zde v pdf.

Leták A. Bubník_3
Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.