SNK ED

O nás

SNK Evropští demokraté

SNK Evropští demokraté vznikli 28. ledna 2006 sloučením SNK sdružení nezávislých a Evropských demokratů.
 
Nová strana představuje konsolidovaný a v české politice jinak nezastoupený politický celek proevropského pravého středu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2004 SNK ED získali 11,02 % hlasů. 
 
V současné době  SNK ED disponují  množstvím starostů a zastupitelů v mnoha městech a obcích v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

SNK ED usiluje o stabilizaci a rozvoj členské základny. 
 
SNK ED je stranou zaměřenou na budoucnost s cílem získat pro politickou činnost mladou generaci. Hlavní prioritou programu, který čerpá ze zkušeností z komunální politiky, je dialog s voliči a služba občanům ČR. Vycházíme z přesvědčení, že politik má veřejnosti sloužit a ne ji ovládat. Naším cílem je zajistit dynamický rozvoj všech oblastí života naší společnosti a dosažení stejných parametrů života našich občanů, jakými disponují nejvyspělejší země EU.

Program SNK ED se opírá o tyto základní priority:

  • zajistit generační výměnu v oblasti veřejné správy a politiky s cílem modernizace správy věcí veřejných a dosažení srovnatelné efektivity s nejvyspělejšími zeměmi EU
  • dosáhnout rozvoje v oblasti ekonomické, sociální, kulturní, životního prostředí i v dalších oblastech s cílem dosáhnout postavení, které České republice z celoevropského pohledu náleží, tj. zařadit se mezi nejvyspělejší země Evropy
  • posílení pozice středního stavu jako základního pilíře demokracie a efektivní a stabilní ekonomiky
  • větší míra využití principů přímé demokracie jako jednoho z nástrojů posílení demokratičnosti společnosti
  • větší podíl veřejnosti na rozhodování zásadních otázek života a budoucnosti České republiky.
   
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.