SNK ED

Pro krásný kraj - Hlas nezávislých osobností! Koalice ODA, HLAS, SNK ED

Pro krásný kraj - Hlas nezávislých osobností! Koalice ODA, HLAS, SNK ED

Odpovídá lídr kandidátky Miloslav Cváček.

Co se podle vás za poslední čtyři roky povedlo? 

V rámci kraje určitě hodnotím jako největší úspěch propojení Rudné a další zahájení obchvatu kolem Frýdku-Místku a Karviné. To jsou asi největší úspěchy, na které může být kraj hrdý. 

 

cváček

Co se podle vás za poslední čtyři roky nepovedlo? 

Myslím si, že tady máme velký problém v tom, že mladí lidé odcházejí do Prahy a Ostrava pro ně není atraktivní. Samozřejmě také nefunguje propojení byznysu s učňovským školstvím. Chybí tady kvalifikovaná pracovní síla, i když jsme průmyslový kraj. 

Jaké jsou vaše priority?

Určitě je to aktuální téma kolem covidu. Tam si myslím, že věci kolem rušení nemocnice, viz Orlová, považuji za nesmysl. Rozhodně to jsou i základní věci, jako je podpora zdravotní péče, její dostupnost i kvalita. Dále chceme být aktivní v otázkách týkajících se turistického ruchu. Nemůžeme podporovat jen Dolní Vítkovice, Pustevny a Lysou horu. Je tady v kraji dalších sto míst, která jsou zajímavá. Dále je naší prioritou podpora sportu, neboť jako člen několika výborů vím, že spousta sportovních klubů řeší, že nemá ani tisíc korun na kopačky. Na druhé straně kraj je velký podporovatel velkých sportovních akcí.

119461184_160333889039828_413292664269387345_o
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.