SNK Evropští demokraté - Fungující stát, Kvalitní život, Prosperující společnost
< Zpět / Regiony / Krajské organizace / Jihomoravský kraj / Náš program / Zemské uspořádání přínosem pro Moravu?
inzerát 1.jpg

Zemské uspořádání přínosem pro Moravu? Ano!

  • budeme usilovat o návrat k tradičnímu uspořádání  republiky na Čechy, Moravu a Slezsko se zvláštním statutem Prahy
  • podpoříme rozvoj turistiky na jižní Moravě
  • zvýšíme povědomí o jižní Moravě v Evropě
Úspěšné evropské země jako Německo či Rakousko mají tradiční uspořádání spolkových zemí, které přetrvává více než stovky let. U nás zavedli komunisté systém krajského uspořádání, aby posílili svou centrální moc. Místo toho, aby současná vládní garnitura tento systém změnila, dovedla ho k ještě větší „dokonalosti“. Čtrnáct krajů je obrovskou byrokratickou zátěží ovlivňující výši daní. Rozdělení republiky neodpovídá ani statistickým jednotkám Evropské unie a přináší problémy při čerpání evropských dotací. Můžeme si vůbec dovolit tolik úředníků zaplatit? Řešením je zjednodušené rozdělení republiky na samostatné regiony Čechy, Moravu a Slezsko se samostatným statutem Prahy.
Rozvoji země také neprospívá současný systém propagace, díky kterému cizinci znají z celé země jen Prahu. Ekonomický systém, kdy jedna malá část profituje na úkor druhých a dosahuje nadprůměru EU, zatímco ostatní jsou pozadu, vede jen k rozevírání pomyslných nůžek. Morava se tak ztrácí.
 

Turismus na jižní Moravě? Ano!

  • budeme propagovat tři hlavní lákadla našeho kraje: přírodu, památky a víno
  • budeme usilovat o lepší propagaci jihomoravských památek zapsaných do seznamu Unesco
  • podpoříme získání financí na obnovu památek, výstavbu hotelů i silniční napojení na Vídeň
Příroda, památky a víno – to jsou šance našeho kraje. Spousta památek na jižní Moravě je zapsána na seznamu UNESCO, ale dlouhá léta se nedaří jejich propagace. Nedaří se ani shánět potřebné finance pro jejich přirozenou obnovu. Proč se o náš kraj nezajímají turisté z vyspělých zemí? Chybí potřebná síť hotelů a především rychlé silniční napojení na Vídeň.
Měli bychom více využít folkloru a památek, abychom se prezentovali jako turisticky lákavá oblast, která sice nemá moře, ale má spoustu zajímavých míst a stojí ji za to navštívit. 

Sport v kraji na nejvyšší úrovni? Ano!

  • podpoříme jihomoravskou reprezentaci na nejvyšší úrovni
  • vstoupíme do povědomí Česka i Evropy skvělým fotbalovým a hokejovým týmem
Asi každý sportovní fanda ví, že Barcelona je katalánský velkoklub Glasgow Rangers hraje ve Skotsku. Kdybychom však my neměli brněnské basketbalistky, tak nemáme žádný klub, který by zdařile reprezentoval jižní Moravu. Chceme prosazovat takovou podporu sportu, aby i tady vyrostly kluby na nejvyšší úrovni. Nejlepší reklamou regionu může být například jedno hokejové a fotbalové mužstvo patřící k republikové špičce. Vysoká úroveň sportu je nejlepší reklamou regionu.

 
Příbuzné stránky ze sekce Náš program
Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.