SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / Komunální a senátní volby 2022 / Jiří Šlégr: Nagano událostí století? Klidně, viděl jsem, co s národem udělalo
Pokračujte prosím výběrem sekce:
Jiří Šlégr: Nagano událostí století? Klidně, viděl jsem, co s národem udělalo
Výjimečné momenty si užíval po boku legend Jiřího Holečka nebo Vladimíra Martince. Rovněž si však našel pár minut i na rozhovor, přičemž ten se samozřejmě při příležitosti oslav 100 let českého sportu stočil na „turnaj století“ v Naganu. „Vědí o něm i mladí, co jej nikdy nezažili. To si pak člověk uvědomí, jak je hokej nádherný,“ vyprávěl Deníku někdejší reprezentant Jiří Šlégr.

Jiří Šlégr

Jak jste se vůbec na dnešní akci těšil?
Jsem opravdu moc rád, že mě pozvali. Nejvíc jsem byl natěšený na to, že potkám spoustu bývalých vynikajících sportovců. To je přece vždycky úžasný zážitek.

Co pro vás znamená fakt, že do této vybrané společnosti patříte také?
Je to samozřejmě otázka hrdosti, každý z nás nějakým způsobem Českou republiku reprezentoval. Mnohým se také mimo to podařilo i něco vyhrát, takže patřit mezi takovou skupinu lidí je něco, co mě vždycky zahřeje u srdce.

Pamatujete si, že byste k někomu z těchto sportovců vzhlížel jako dítě?
Když jsem vyrůstal, chodil jsem koukat na všechny možné sporty. Takových lidí je proto mnoho. Jsem rád, že většinu z nich znám i osobně. Samozřejmě jsem byl hlavně u hokeje. Hlavními vzory pro mě tak především byli všichni přítomní hokejoví veteráni.

Které sportovní události vám v paměti jinak utkvěly nejvíce?
Těžko říct, já byl zaměřený opravdu hlavně hokejově. Je ale jasné, že je jich jinak hrozně moc. Jožka Pribilinec, Honza Železný, těch úspěchů bylo a je tolik… Buďme za ně rádi.

Myslíte, že by největší sportovní akcí století mohlo být Nagano?
Ano. Je tady sice spousta dalších obrovských triumfů, ale já viděl, co tehdy vítězný turnaj s národem udělal. Vždyť na něj vzpomínají lidé i dneska, vědí o něm taky mladí, co jej ani nezažili. Když třeba dělám besedy pro děti, které v té době ještě nebyly na světě, tak říkají, jak jim o něm vyprávějí rodiče. I proto by si Nagano výhru zasloužilo.

Co pro vás tehdy bylo tím největším momentem z celého naganského triumfu?
Určitě příjezd domů. Až tehdy jsme totiž poznali realitu, tedy to, co se tady doma vlastně dělo. Do té doby jsme vše vnímali pouze skrze rádio a neměli konkrétní představu. Když jsme pak viděli narvané letiště nebo zaplněný Staromák… Člověk si uvědomil, že všechno za tu dřinu stálo, jak je hokej nádherný a že jde o něco naprosto výjimečného.

Radost a uvolnění tehdy šly vidět i na památné tiskové konferenci.
Jasně, ale to byla spíše taková dodatečná komická záležitost. Možná i trochu zbytečná, ale na druhou stranu to k tomu patří. Aspoň šlo vidět, že i hokejisti si oslavy dovedou pořádně užít.

Zdroj: https://www.denik.cz/hokej/jiri-slegr-nagano-udalosti-stoleti-klidne-videl-jsem-co-s-narodem-udelalo-20180928.html

Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.