SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / Komunální a senátní volby 2022 / O křesla zastupitelů se v Bystřici nad Pernštejnem utká sedm stran
Pokračujte prosím výběrem sekce:
O křesla zastupitelů se v Bystřici nad Pernštejnem utká sedm stran
Sedm politických stran a subjektů s celkem 161 kandidáty se uchází o přízeň bystřických voličů v nadcházejících komunálních cházejících volbách. ČSSD opět do klání o bystřickou radnici vyslala coby lídra kandidátky stávajícího starostu, jednašedesátiletého Karla Pačisku (ČSSD). Ten říká, že jeho kandidatura vychází z odpracované práce a občanské odpovědnosti. „Bystřice se nepochybně rozvíjí nebývalým tempem. Není to jen moje práce, podařilo se dát dohromady tým, který má jasno a odpovědnost ke svému městu. Je však ještě mnoho projektů, které by město a region posunuly dále. Je připravován zásadní projekt domu pro seniory, lůžka by se mohla nabízet od roku 2020 a vyřešila by se zoufalá situace těchto potřeb. Chci pokračovat v regeneraci bytového fondu, dále zlepšovat bydlení v domě s pečovatelskou službou, řešit podmínky drobných živnostníků a podnikatelů a mnoho dalších aktivit ke zlepšení života místních lidí,“ konstatoval Karel Pačiska. 
Bystřice nad Pernštejnem
DOMY, SILNICE, PARKOVIŠTĚ... 

„Nejvíce mě ale zajímá občanský život celého regionu. Chtěl bych udržet nadstandardní spolupráci mikroregionu a našich místních částí. Občané musí mít podmínky k trávení volného času. Měli by se rádi setkávat a udržovat spolkový život, který budu i finančně podporovat,“ doplnil bystřický starosta. 
Sdružení za rozvoj bystřického regionu (SRBR) i v těchto komunálních volbách na prvním místě kandidátní listiny reprezentuje současný místostarosta -osmačtyřicetiletý Josef Vojta (NK). I toto uskupení, které ve městě působí již čtvrté volební období, vidí jako jednu ze zásadních priorit zajištění dostatečné péče pro stále se zvyšující počet zejména nesoběstačných seniorů. 
„Prioritou je péče o seniory – tedy vybudování domu pro seniory a pokračování oprav bytů v domě s pečovatelskou službou,“ potvrdil Josef Vojta. Doplnil, že je rovněž třeba pokračovat v opravách městských bytových domů, silnic, chodníků či výstavbě nových parkovišť. 
„Samozřejmě nemůžeme opomenout pokračování rozvoje sportovních, kulturních a volnočasových aktivit. Budeme podporovat všechny aktivní jedince, organizace, děti a mládež, spolupráci mezi městem a obcemi mikroregionu a městem s místními podnikateli. Domníváme se, že je důležitá soudržnost a hrdost na naše město,“ sdělil Josef Vojta. 
Opoziční seskupení Otevřená radnice, které do čela kandidátky postavila třiapadesátiletého ředitele společnosti Josefa Samka (Hora 2014), poukazuje na nutnost změny podle jejich názoru neprůhledného hospodaření města. 

PRŮHLEDNÉ HOSPODAŘENÍ MĚSTA 

„Chceme zlepšit neprůhledné hospodaření města, jsme zvyklí nést odpovědnost za své jednání. Bystřice je zatížena ztrátovými projekty, například centrem Eden. Ten vytvořil jen do konce loňského roku ztrátu cca 25 milionů korun, která každoročně poškozuje město. V průběhu následujících čtyř let musíme vyřešit Eden, odstranit zavedený klientelismus, lépe se starat o stávající majetek a dodržovat zákony, protože se ukázalo, že si současní funkcionáři protiprávně vyplácejí odměny z městských společností,“ vyjádřil se Josef Samek. Uvedl, že subjekt Otevřená radnice nabízí transparentnost a otevřenou komunikaci s občany s využitím anket při důležitých rozhodnutích, případně referenda u nejzávažnějších rozhodnutí. 
Také oni ale vnímají jako nutnost postarat se o bystřické seniory. 
„Hodláme se zaměřit na výstavbu domova pro seniory, který město naléhavě potřebuje, ale také zabránit výstavbě městského hotelu na dluh pro podnikání soukromé firmy. Bystřice potřebuje lepší napojení na dálnici D1, ale také rekonstrukci sokolovny, opravy bytů a podobně. Máme zkušenosti s řízením firem a nechceme jen kritizovat, ale svými zkušenostmi přispět k lepšímu životu v Bystřici,“ doplnil lídr kandidátky Otevřená radnice s tím, že jsou přesvědčeni, že město lze řídit otevřeně, účelně a zodpovědně, a jsou připraveni spolupracovat se všemi, kteří budou prosazovat smysluplná řešení ve prospěch bystřických obyvatel. Svěží myšlenky a nápady, které je třeba vnést do vedení bystřické radnice, ale i nezávislost, více slušné komunikace, spolupráce a odpovědnosti avizují ve své volební kampani křesťanští demokraté. Na prvním místě kandidátky KDU-ČSL je čtyřiatřicetiletý stavební technik Václav Mičín. 
„Tyto hodnoty spolu s křesťanskými zásadami jsou již tradičně spjaty s politickou stranou KDUČSL. 
ČSL. Již dlouho sleduji aktuální události a problémy našeho města a domnívám se, že v současném systému řízení města a městských společností již nemůžeme dále pokračovat, a je třeba se vydat novým směrem. 
Do voleb vstupuji jako lídr strany, kterou zastupují kandidáti mladé i starší generace z různých oborů činnosti,“ sdělil Václav Mičín. Bystřičtí křesťanští demokraté vnímají jako prioritu zprůhlednění práce vedení města, investice do vlastních obyvatel formou zajištění nových pozemků pro rodinnou výstavbu a opravu stávajících městských budov a bytů či péči o mládež, rodiny a seniory. 

ARCHITEKTONICKÉ SOUTĚŽE 

„Jsme připraveni hájit zájmy všech občanů. Chceme pracovat tak, aby Bystřice ekonomicky prosperovala, byla vždy upravená a stala se příjemným a bezpečným městem pro život. Zasadíme se o zpřístupnění městských bytů pro mladé rodiny s dětmi zvýhodněním ve výběrovém řízení. Pro výstavbu či úpravu stávajících veřejných budov a prostranství budeme podporovat architektonické soutěže,“ dodal Václav Mičín. 
První místo na bystřické kandidátce ANO 2011 patří sedmačtyřicetileté ekonomce Soni Humpolíčkové (ANO 2011), stranu SNK Evropští demokraté na kandidátní listině coby jednička zastupuje jednašedesátiletý vedoucí odboru Stanislav Bartoš (SNK ED). 
Poslední stranou, která bude v Bystřici v letošních říjnových komunálních volbách usilovat o hlasy voličů, je KSČM. Jedničkou na kandidátce komunistické strany je penzista Antonín Tulis. 

Víte, že? 

V Bystřici nad Pernštejnem v letošním roce v komunálních volbách v celkem sedmi politických stranách a uskupeních kandiduje dohromady 161 lidí. 
Jedná se o ČSSD, Sdružení pro rozvoj bystřického regionu (SRBR), Otevřenou radnici, SNK Evropští demokraté (SNK ED), KDU-ČSL, KSČM a ANO 2011. 
Před čtyřmi lety, v roce 2014, v Bystřici kandidovalo osm politických stran a uskupení (ČSSD, SRBR, Otevřená radnice, KSČM, ANO 2011, KDUČSL, SNK ED a ODS s celkem 184 kandidáty. 
Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.