SNK ED

Chrudim konečně sestavila koalici, starostou je Petr Řezníček z SNK ED

Chrudim konečně sestavila koalici, starostou je Petr Řezníček z SNK ED

"Bylo potřeba už ukončit povolební pat. Měl jsem pocit, že dohoda s hnutím ANO se nerýsuje a nebude vlastně ani možná," řekl listu Roman Málek z Koalice pro Chrudim, který svým souhlasem se vstupem do koalice ukončil dlouhé vyjednávání. Za to obdrží pozici místostarosty.

Dohoda pro Chrudim neznamená žádnou výraznou změnu. Vládnout se bude v podobné sestavě jako v minulém volebním období. Sociální demokraté budou mít patrně i nadále dva místostarosty, ODS jednoho a Koalice pro Chrudim dostane post dalšího místostarosty. Všichni místostarostové budou neuvolnění, jejich platy tedy nezatíží rozpočet města. V minulosti přitom Chrudim měla vždy dva uvolněné místostarosty. Volba nového vedení města se uskuteční na zastupitelstvu 26. ledna.

V Chrudimi vyhrálo volby SNK ED s šesti mandáty z 27 a s nepatrně vyšší podporou voličů než hnutí ANO, které ale získalo stejný počet zastupitelů. Třetí byla ČSSD s čtyřmi mandáty. Po třech zastupitelích získaly Koalice pro Chrudim složená z KDU-ČSL a Nestraníků, KSČM a ODS. Pětiprocentní hranici překonala ještě Strana svobodných občanů se dvěma mandáty.

© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.