SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / SNK Evropští demokraté / Aktuality / Hnutí STAN představilo společnou kandidátku s KDU-ČSL a SNK-ED pro volby ve Středočeském kraji
Hnutí STAN představilo společnou kandidátku s KDU-ČSL a SNK-ED pro volby ve Středočeském kraji

Starostové a nezávislí, KDU-ČSL a SNK-ED podepsali memorandum o společném postupu v krajských volbách ve Středočeském kraji. Společná kandidátka v čele se starostkou Mnichovic Petrou Peckovou má ambici zvítězit v nadcházejících volbách a změnit stávající poměry, které se projevují neprůhledností hospodaření a nezodpovědným nakládáním s veřejnými prostředky.

WhatsApp Image 2020-02-14 at 12.18.55 (2)

"S radostí oznamuji, že jsme podepsali memorandum o spolupráci, která má ambici změnit zavedené pořádky na krajské radnici ve Středočeském kraji. Hnutí STAN se ve většině krajů pokouší vytvořit širší platformu politických subjektů, které mají shodný zájem i cíl. Tam, kde je skutečná chuť jít do toho společně, tam se vždy najde i cesta, která může volby vyhrát,“ řekl předseda hnutí Vít Rakušan.

„Mám velkou radost, že se nám po několika měsících jednání podařilo dohodnout spolupráci ve Středočeském kraji. Kraje obecně řeší problematiku, která se týká dopravní infrastruktury, veřejné dopravy, oblasti zdravotní a sociální, nebo středního školství, čímž ve velké míře ovlivňují kvalitu našich životů.  Naším cílem je nastavit po volbách lepší fungování Středočeského kraje. Budu rád, pokud dokážeme využít pozitivní synergii vzájemné spolupráce a díky tomu poté v praxi zúročíme i naše bohaté zkušenosti získané v komunální a krajské politice ve prospěch voličů,“ zmínil předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„SNK-ED spolu KDU-ČSL ve Středočeském kraji pravidelně spolupracuje a s hnutím STAN jsme přirozená dvojčata, která byla založena starosty bez stranické příslušnosti v komunálním prostředí. Postup do krajských voleb s těmito subjekty proto dává smysl a není zapotřebí tříštit síly, které mají podobný pohled na to, jak by měl být spravován kraj,“ uvedl Stanislav Boloňský, místopředseda SNK-ED.

Předseda krajské organizace STAN a starosta Dolních Břežan  Věslav Michalik věří, že voliči nebudou chování stávající koalice v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou trpět: „Oba partneři prokázali maximální motivaci zapojit se do společného projektu, jehož stěžejním cílem bude otevřít středočeskou radnici občanům kraje a začít s veřejnými prostředky hospodařit transparentně a zodpovědně. Po stávající koalici ANO, KSČM a ČSSD nebude jednoduché dávat věci do pořádku, ale všichni naši kandidáti mají velké zkušenosti z vedení obcí, které jsou potřeba pro změnu k lepšímu.“

Podle předsedy krajské organizace KDU-ČSL Zdeňka Volfa Středočeský kraj nutně potřebuje dostatečně silnou a stabilní politickou formaci, která bude připravena převzít odpovědnost za jeho vedení. „Dohodou STANu s KDU-ČSL a SNK-ED takováto formace vzniká. Voličům se tak naskýtá možnost dát svůj hlas zkušeným a úspěšným komunálním politikům, za které již teď hovoří výsledky jejich práce. Spojením STANu, KDU-ČSL a SNK-ED je příležitostí dát rozvoji našeho Středočeského kraje nový impuls.“

„Přijala jsem výzvu kandidovat na post hejtmanky, postavit se současnému vedení kraje a zvítězit. Hlavním důvodem je, že Středočeský kraj v mnoha oblastech nefunguje a lidé ho nepovažují za svého partnera. Hnutí STAN to chce změnit. Jsem zvyklá tvrdě pracovat. Od občanů města jsem na stavby dostala růžové gumáky. Ty se budou po volbách hodit, až se budu brodit tím bahnem, které na krajské radnici po současné koalici zůstane,“ dodala kandidátka Starostů a nezávislých na hejtmanku Petra Pecková.

Autor: Filip Reinöhl, převzato z www.stan.cz

Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.