SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / SNK Evropští demokraté / Aktuality / Ruská agrese na Ukrajině již probíhá velice dlouho
Ruská agrese na Ukrajině již probíhá velice dlouho
Domnívám se, že nejen k překvapení nás všech, ale především k překvapení hlavního agresora Putina, který si nejspíše představoval, že Ukrajinu ovládne za pár dní. Pevně věřím, že za masivní útoky na civilisty stane Putin a jeho pohůnkové před soudem v Haagu. Obrázky z Ukrajinských měst vypadají hrůzostrašně. Některá jsou doslova srovnána se zemí. Kdo mohl, dal se do pohybu a pokusil se utéct do okolních zemí.
ukraine-flag-sky_532129-386 (1)

A zde je několik souvislostí, u kterých bych se rád zastavil:

Za prvé jsem rád, že našim premiérem je pan Fiala, který se ke všemu postavil čelem, neváhal Ukrajině projevit  okamžitou podporu, včetně osobní účasti na jednání přímo ve válečném Kyjevě. Ani se nechce domyslet, jak by to vypadalo, pokud by byl premiérem stále ukňouraný Babiš, vodící se za ručičku s Orbánem.

Ruská agrese má samozřejmě na svědomí masivní úprk lidí z Ukrajiny. Část jich končí také v České republice. Těší mne, kolik našich spoluobčanů se jim snaží pomáhat. Dáváme tím jasný signál, že  hrůzy války vnímáme a s Ukrajinci soucítíme.

Bohužel je zde  skupina lidí, ovlivněných obrovskou propagandou samozvaných spasitelů našeho národa, typu Tomia Okamury, Jaroslava Foldyny, Lubomíra Volného či Trikolóristky Majerové - Zahradníkové. Jdou za nimi jako stádo, nechtíce ani diskutovat o dané problematice. Vycházím z vlastní zkušenosti a nepřestávám  se divit, jak na některé tato propaganda zabírá. Jak blahořečí Putina a Rusko. Především ti, co v Rusku nikdy nebyli. Protestují proti pomoci Ukrajincům. Bojí se, že sami máme málo. Jeden příklad za všechny. K nám na vesnici dorazila rodina z ostřelovaného Charkova. Trvalo jim 9 dní, než se sem dostali, naštěstí všichni v pořádku. Rodiče jsou architekti, ubytovaní jsou u jiných architektů v naší obci. Jejich syn, asi patnáctiletý, je velký sportovec a domluví se dobře anglicky. Jako předseda místního fotbalového klubu jsem byl požádán, jestli bychom mu nedali nějaký starší balón. Náš sportovní areál je otevřený pro veřejnost, tak proč ne. Kluk dostal postarší balón a byl radostí bez sebe. Ovšem reakce některých lidí byly: „Takhle to začíná, balonem. Jednou nám tu sežerou všechno". Je  smutné, že takto uvažují  v obci, kde není nezaměstnanost, lidé mají narvané mrazáky, nic jim nehrozí. I to je český národ, byť pevně věřím, že jeho menší část.

Doufám, že ruská válečná agrese na Ukrajině skončí co nejdříve a válečný zločinec Putin i jeho velký podporovatel Lukašenko budou řádně potrestáni. Sláva a obdiv patří statečně bojujícímu lidu Ukrajiny. Bojují i za nás, což si spousta výše uvedených blbečků neuvědomuje. Respektive uvědomuje, ale dělají si z toho politický, proruský byznys. A pokud by Putin na  Ukrajině uspěl, narostou mu křídla a …

René Živný, předseda SNK ED

Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.