SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / SNK Evropští demokraté / Aktuality / Starosta Chrudimi: Dnešní koalice vcelku úspěšně spolupracuje
Starosta Chrudimi: Dnešní koalice vcelku úspěšně spolupracuje
Vstup úspěšných byznysmenů do politiky může být podle slov starosty Petra Řezníčka (SNK ED) pro společnost přínosem. Obavu má však z účelových uskupení. S cílem, aby byla Chrudim městem, kde stojí za to žít, by chtěl i on sám na podzim obhájit mandát. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, okomentoval nejen své plány pro následující volební období, ale i své současné působení v čele města. A nejen to…

Úspěch ANO v předčasných volbách jste očekával. Čím si ale vysvětlujete, že i podle posledních průzkumů zůstává stále nejvíce populární? A domníváte se, že má hnutí budoucnost a udrží se na politické scéně déle než jedno až dvě volební období? Proč?

Je to dáno jistě tím, že lidé stále věří, že toto je alternativa lepší politiky. Pochopitelně to nese s sebou i jistá rizika po možném nenaplnění očekávání. Tak to bylo již na praporcích římských legií: „Vítězové přitahují, poražení odpuzují.“ Prošly si tím téměř všechny politické strany. Může to potkat i ANO. Mohou to způsobit lidé, které dnes tato strana nasává do své členské základny.

Po úspěchu Andreje Babiše se také podzimní komunální volby stávají metou pro řadu úspěšných byznysmenů, kteří čile podporují zavedené strany a hnutí, případně se podílejí na vzniku nových. Co vy na to? Jaké to podle vás může mít důsledky pro občany a politiku?

Nemyslím si, že by to měla být chyba. Ti lidé patří k životu každé komunity, a pokud mají na mysli opravdu rozvoj měst a obcí, tak je to jistě dobře. Mají zkušenosti. Pokud jsou to ale účelová uskupení s těmito lidmi, tak to pro voliče může být jen zmatek a rozdrobení zastupitelstev na malé skupiny, které se jen složitě domlouvají na společných cílech. Myslím, že za léta na radnici dokáži celkem dobře odhadnout, komu oč jde. Příklad: Pokud kandidát jistého uskupení prohlásí, že jde do voleb proto, aby mu radnice zaplatila organizaci sportovního podniku, tak to moc nesvědčí, že vidí komunikace, parky, dětská hřiště, domy pro seniory a další potřeby pro rozvoj města.

Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.