SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / SNK Evropští demokraté / Aktuality / V Praze byla zahájena kampaň melouny spravedlivě
V Praze byla zahájena kampaň melouny spravedlivě

Starostové a nezávislí dnes zahájili ostrou fázi volební kampaně pro krajské volby. Happening před středočeským krajským úřadem, kterého se zúčastnilo přes 100 podporovatelů a kandidátů, nesl název Melouny spravedlivě, a jeho smyslem bylo upozornit na netransparentní rozdělování krajských prostředků. Právě změna tohoto systému je jedna z priorit hnutí STAN.

„Kandidujeme ve všech třinácti krajích České republiky. Na našich kandidátkách je přes 350 starostů a místostarostů, kteří jsou připraveni přenést zkušenosti ze svých měst a obcí na úroveň krajských rad,“ říká předseda STAN Petr Gazdík, a dodává: „Kraje se už od svého vzniku dostávají svým hospodařením do deficitu, jejich dluh byl vloni 26,4 miliard korun. Neustále se zadlužují a nezodpovědně rozhazují peníze, my chceme ‚melouny‘ rozdělovat zodpovědně a spravedlivě,“ dodává Gazdík.
 
Starostové svou kampaň v Praze zahájili happeningem, který nazvali Melouny spravedlivě. Z fiktivní krabice od vína předávali melouny kolemjdoucím, a chtěli tak upozornit na korupční kauzy stávajících oranžovo rudých vládních koalic. A v souvislosti se zahájením kampaně STAN rovněž spustili web www.melounyspravedlive.cz, na kterém v šesti bodech vysvětlují, jaké jsou jejich celostátní programové priority.
 

 
„Průhledné a spravedlivé rozdělování krajských prostředků a přesunutí pravomocí do krajů co nejblíže občanům, ořezání přebujelé byrokracie a stop zadlužování krajských samospráv. Pod naším vedením se kraje dostanou do kompetentních rukou starostů, kteří se díky své poctivé práci těší největší důvěře lidí,“ říká první místopředseda STAN a kandidát na hejtmana ve Středočeském kraji Vít Rakušan.
 
Liberecký hejtman Martin Půta (STAN) vysvětlil, co považuje za pozitivní změny za dobu působení ve svém úřadu. „Dotační fond s jasnými a předem známými pravidly, která platí pro všechny žadatele. Zveřejňování smluv, transparentní úcty a zveřejňování podkladů pro jednání zastupitelstva kraje. To se nám podařilo zavést v Libereckém kraji, stejně tak to chceme zavést i všude jinde,“ říká Půta.
 
Další segment volební kampaně STAN nazvali Starostové se starají. „K dnešnímu dni naši kandidáti navštívili asi jednu čtvrtinu obcí a měst České republiky. Na základě osobních rozhovorů se zástupci navštívených samospráv jsme zjistili tamní problémy, které budeme chtít přenést i na půdu krajských zastupitelstev. Výsledek naší práce kdokoliv najde na webu www.starostovesestaraji.cz,“ dodává dvojka na kandidátce STAN ve Středočeském kraji Dana Drábová.
 
Kolem poledne se kandidáti vrátili zpět do svých krajských měst, kde postupně a ve spolupráci se svými partnery zahájili své krajské volební kampaně.
STAN_melouny_banner_053
STAN_melouny_banner_030
STAN_melouny_banner_029
STAN_melouny_banner_026
STAN_melouny_banner_022
STAN_melouny_banner_021
STAN_melouny_banner_017
STAN_melouny_banner_014
STAN_melouny_banner_011
STAN_melouny_banner_010
STAN_melouny_banner_006
STAN_melouny_banner_004
STAN_melouny_banner_003
STAN_melouny_banner_002
Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.