SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / SNK Evropští demokraté / Napsali jsme / AUGUSTIN BUBNÍK DO SENÁTU! VRÁTIT FAIR PLAY DO HRY!
AUGUSTIN BUBNÍK DO SENÁTU! VRÁTIT FAIR PLAY DO HRY!
 
SNK Evropští demokraté podali přihlášku kandidáta pana Augustina Bubníka (nezávislý) pro volby do senátu ve volebním obvodu číslo 19 - Praha 11.
Pan Augustin Bubník je legendárním českým hokejistou, trenérem a bývalým poslancem (1998–2002, předsedou podvýboru pro tělovýchovu). Na Olympiádě roku 1948 ve Svatém Mořici získal stříbrnou medaili. O rok později vyhrál Mistrovství světa v ledním hokeji. Dne 13. března 1950 byl po zrušeném odjezdu na mistrovství světa zatčen a 7. října ve vykonstruovaném tajném procesu (tzv. „proces s protistátní skupinou Modrý a spol.“) odsouzen k odnětí svobody na 14 let za špionáž, velezradu a rozvracení lidově demokratického zřízení. Byl vězněn v uranovém lágru v Jáchymově. V roce 1955 byl omilostněn, ale do reprezentace ani do nejvyšší soutěže se vrátit nesměl. V letech 1966 až 1969 trénoval jako třetí cizinec Finskou hokejovou reprezentaci a významně přispěl k rozvoji hokeje ve Finsku. Byl prvním Čechem, který trénoval cizí národní tým. Jako trenér vedl finskou reprezentaci po tři roky a celkem v 69 zápasech. Finské muzeum ledního hokeje ho roku 2004 zařadilo jako 146. mezi Lvy ledního hokeje.
V současnosti je předsedou jedné z poboček Konfederace politických vězňů.
 Hlavními programovými prioritami pan Bubníka jsou sport, vzdělání a problematika protikomunistického odboje. On sám k tomu říká: „Nominace si vážím. Domnívám se, že dnešní doba nezažívá jen krizi ekonomickou, ekologickou či politickou, ale zejména krizi morální. Zažil jsem v životě dost faulů a myslím, že je čas VRÁTIT FAIR PLAY DO HRY. Psychicky i fyzicky zdravá a vzdělaná mládež byla vždy největším bohatstvím naší země. A tuhle myšlenku budu podporovat, jestliže budu zvolen!“
 
V Praze dne 10.8.2010
                                                           SNK Evropští demokraté
Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.