SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / SNK Evropští demokraté / Aktuality / Hokejista Petružálek se vzdal mandátu litvínovského zastupitele. Mohl být radním
Hokejista Petružálek se vzdal mandátu litvínovského zastupitele. Mohl být radním
Litvínov – Třiatřicetiletý útočník extraligového týmu HC Verva Jakub Petružálek, který uspěl v říjnových komunálních volbách za SNK-ED, se vzdal mandátu zastupitele. V nové vládnoucí koalici mohl být radním, ale po diskuzi s kolegy kvůli náročné sportovní kariéře z politiky odstoupil.
petruzalek_jakub
„Jeho vytížení je veliké,“ řekla ve čtvrtek 25. října Deníku Květuše Hellmichová (SNK-ED), která se jako náhradnice stala za Petružálka zastupitelkou s funkcí členky městské rady. „Paní Hellmichová bude v radě,“ potvrdila starostka Kamila Bláhová (ANO).
SNK-ED skončilo ve volbách v Litvínově na šestém místě a získalo ve 25členném zastupitelstvu dva mandáty, jeden pro lídra Jiřího Šlégra a druhý pro Jakuba Petružálka, kterého voliči vynesli na radnici ze čtvrtého místa na kandidátce. Všichni počítali s tím, že oba budou vykonávat funkci zastupitele, jenže koaliční vyjednávání umožnilo SNK-ED podílet se na řízení města v radě, kde ANO nabídlo sdružení jedno křeslo. SNK-ED, které ho přijalo, se dohodlo, že řadovým zastupitelem zůstane Šlégr, generální ředitel a předseda představenstva HC Verva, a Petružálka nahradí Hellmichová, která při volbách skončila třetí. Pokud by SNK-ED skončilo v opozici, nebo by získalo o mandát víc, hokejista by zastupitelem zůstal.

Hellmichová není v zastupitelstvu nováčkem. V roce 2010 kandidovala v komunálních volbách jako nezávislá za SNK-ED a stala se zastupitelkou. V roce 2012 založila obecně prospěšnou společnost nazvanou Pro Litvínov, kde je ředitelkou. Jako radní bude neuvolněná, tedy bez platu od radnice.
Koaliční smlouvu pro volební období 2018 až 2022 podepsali ve středu 24. října ANO, KSČM, SNK-ED a Sdružení Litvínováci. Kandidátkou na starostku města je volební lídryně ANO Kamila Bláhová, kandidátkou na první místostarostku je volební jednička KSČM Erika Sedláčková a kandidátem na druhého místostarostu je zastupitel ANO Karel Rosenbaum. V sedmičlenné radě obsadí ANO čtyři místa, KSČM dvě místa a SNK-ED jedno místo.

Ustavující zasedání zastupitelstva proběhne 8. nebo 15. listopadu podle toho, jak rychle soud rozhodne o stížnosti na volby. Tu podalo Hnutí za zrovnoprávnění maminek, které si stěžovalo, že v registraci kandidátky chybělo, že hnutí má podporu TOP 09. Radnice jako registrační úřad soudu doložila, že nechybovala. "
Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.