SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / SNK Evropští demokraté / Aktuality / Představení kandidátek
Představení kandidátek
Rene ivn

Vážení voliči,

blíží se nám krajské a senátní volby, které jsou rok před volbami parlamentními, důležitou ukázkou aktuálního politického stavu. Také strana SNK Evropští demokraté, tedy strana tradičních středopravicových hodnot, představí své kandidáty. V současné době máme své zastupitele ve dvou krajích (Pardubický kraj, Vysočina) . Vzhledem ke kvalitním kandidátům, které v letošních volbách nasazujeme, můžeme pomýšlet na úspěch ve všech krajích, kde se představíme.

Na společných kandidátkách pro krajské volby 2020 jsme se dohodli v pěti krajích se zajímavým spektrem partnerů. Dovolte mi, abych Vám je krátce představil.

 

René Živný, 
předseda SNK Evropští demokratéKRAJ VYSOČINA

Na Vysočině pokračujeme v dlouhodobě osvědčené spolupráci se STANEM a to pod úspěšným názvem STAROSTOVÉ PRO VYSOČINU. Lídrem je zde starosta Pacova Lukáš Vlček, na druhém místě nasazuje SNK ED dalšího viditelného starostu, tentokráte Telče, Romana Fabeše. V první desítce kandidátů zastupují SNK ED ještě na pátém místě starosta Ledče nad Sázavou Zdeněk Tůma, sedmý Jan Burda, radní Třebíče a desátý Buhumír Nikl, starosta Ždírce nad Doubravou. Na kandidátce najdete také první místopředsedkyni SNK ED Zdeňku Markovou. Volební číslo kandidátky je 27.

629normal

PARDUBICKÝ KRAJ

V Pardubickém kraji se nic nemění na dlouhodobě úspěšné spolupráci projektu KOALICE PRO PARDUBICKÝ KRAJ, která sdružuje KDU ČSL, SNK ED, hnutí Nestraníci a uskupení Sdružení pro Pardubice. Lídrem je politický matador Roman Línek. Na třetím místě kandidátky zastupuje SNK ED její stávající předseda a současní radní Pardubického kraje René Živný. Sedmé místo patří starostovi Slatiňan Ivanu Jeníkovi a desáté Petru Řezníčkovi, dlouholetému starostovi Chrudimi a členovi předsednictva SNK ED. Na patnáctém místě pak najdete starostku obce Rybitví Evu Šmeralovou. Volební číslo kandidátky je 17

Koalice pro Pardubický kraj

ÚSTECKÝ KRAJ

Celkem 20 stran a uskupení se zde dohodlo na spolupráci v krajských volbách pod názvem SPOJENCI PRO KRAJ. To už je veliká síla. Z těch hlavních kromě SNK ED jsou to TOP 09, Zelení, LES a hnutí Jsme Pro! Lídrem kandidátky je Jiří Řehák. SNK ED nasazují na předních místech čtvrtého Petra Medáčka, starostu Budyně nad Ohří, jedenáctého Josefa Kusebaucha, starostu Chabařovic či šestnáctého Jaroslava Šebka z Kyškovic. Volební číslo kandidátky je 77.

118834709_2679522748966546_5912550957569917278_n

STŘEDOČESKÝ KRAJ

V tomto regionu kandiduje SNK ED společně s KDU ČSL pod hlavičkou STANU. Ambice na dobrý výsledek jsou zde velice vysoké. Lídrem kandidátky je starostka Mnichovic Petra Pecková. Naše barvy hájí na patnáctém místě druhý místopředseda SNK ED a bývalý starosta Roztok, Stanislav Boloňský. Volební číslo kandidátky je 7.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Koalice SNK ED, ODA a HLASU vystupuje pod názvem PRO KRÁSNÝ KRAJ – hlas nezávislých osobností! Lídrem je Miloslav Cváček. SNK ED má hned pět zástupců v první patnáctce kandidátky. Na druhém místě najdete starostu Vítkova Pavla Smolku, na pátém starostku Zátora Salome Sýkorovou, na osmém Sylvu Kovačíkovou, jedenáctém Aleše Hranoše a čtrnáctém člena předsednictva SNK ED Pavla Prejdu. Volební číslo kandidátky je 57.

119461184_160333889039828_413292664269387345_o

SENÁTNÍ VOLBY

SNK ED se domluvilo společně s TOP 09, ODS a STAN na podpoře společného kandidáta Michaela Žantovského a to v senátním obvodu číslo 21 (Praha 5, Praha 13 a Řeporyje). Pan Žantovský, jako ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec ve Spojených státech amerických, Izraeli a ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, již senátorem byl. Představuje přesně ty hodnoty, kterých si SNK ED považuje.

image001
SNK MAPA

SMĚR PARLAMENTNÍ VOLBY 2021

SNK ED se připravuje již nyní na parlamentní volby 2021 a startuje jednání o podpoře kandidátky některé ze středopravicových stran či uskupení. Ve sto obcích ČR máme svých 321 zastupitelů, což je velice slušná síla. Jme ochotni podpořit  rozumné společenství demokratických stran s cílem přinést do parlamentní politiky středopravicovou vládu.

Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.