SNK Evropští demokraté - Fungující stát | Kvalitní život | Prosperující společnost
< Zpět / SNK Evropští demokraté / Aktuality / Volební preference před krajskými volbami
Volební preference před krajskými volbami
Česká televize si nechala vypracovat výzkum aktuálního volebního potenciálu od dvou nezávislých renomovaných společností pro výzkum veřejného mínění Median a STEM/MARK. Výzkum se konal od 8. srpna do 3. září, vždy na vzorku minimálně 1200 respondentů v každém kraji. Lídři jednotlivých stran budou pozváni na základě výsledků do studia České televize.

Definice volebního potenciálu

  • Aktuální volební potenciál ukazuje, kolik procent hlasů by strana mohla v kraji v současnosti hypoteticky získat, pokud by se k ní přiklonili všichni lidé, kteří její volbu reálně zvažují a nevylučují účast u voleb. Do volebního potenciálu strany A vstupují pouze respondenti, kteří nevylučují účast u voleb a zároveň uvedou spontánně danou politickou stranu A jako hlavní preferovanou, nebo uvedou spontánně jinou politickou stranu jako hlavní preferovanou, ale řeknou, že si v případě své účasti nejsou zcela jisti jejím výběrem a mezi dalšími vážně zvažovanými uvedou stranu A, nebo neuvedou spontánně žádnou politickou stranu jako hlavní preferovanou a mezi vážně zvažovanými uvedou stranu A.

  • Do aktuálního volebního potenciálu strany vstupují jen lidé, kteří potvrdí, že reálně a vážně zvažují volbu dané strany.

  • Suma volebních potenciálů není 100 procent. Člověk, který vážně zvažuje volbu strany A a strany B je potenciálním voličem obou z nich. Ukazatel aktuálního volebního potenciálu je nutno chápat pro každou stranu odděleně.

1800053-vp_2016_vysocina
1800050-vp_2016_ustecky
1800041-vp_2016_pardubicky
1800035-vp_2016_moravskoslezsky
Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1897913-nejvetsi-volebni-potencial-maji-v-krajich-ano-a-cssd-ukazal-pruzkum 
Aktuality z ČR

 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
© 2007 SNK Evropští demokraté, Malá Štěpánská 7, 120 00 Praha 2, info@snked.cz
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Realizace www.wamak.com.